خدمات سفارش پادکست

نمونه پادکست های ساخته شده

مزایای استفاده از پادکست

تاثیر مثبت در سئو

کاربران استقبال خوبی از پادکست داشته‌اند و گوگل هم با توجه به این موضوع رتبه خوبی به سایت ارائه می‌کند.

حجم کم

گوش دادن به کتاب صوتی دلنشین و جذاب از طریق تلفن همراه، راحت‌تر از حمل کتاب‌های قطور است.

فارق از محدودیت

در هر شرایطی که باشید به راحتی می‌توانید مطالب دلخواه خودتان را از طریق محتوا صوتی (پادکست) گوش کنید.

استفاده راحت

شنیدن پادکست قطعا خیلی آسان‌تر از مطالعه کتاب‌ها و متن‌های طولانی بوده و دیگر سختی حمل کتاب را ندارید.

نمونه پادکست ویدیو موشن

مراحل ثبت سفارش پادکست

سفارش تولید پادکست
تحویل سفارش
سفارش تولید پادکست
سفارش تولید پادکست
ضبط و ادیت
سفارش تولید پادکست
سفارش تولید پادکست
نوشتن متن
سفارش تولید پادکست
سفارش تولید پادکست
ثبت سفارش

هر آنچه درباره پادکست باید بدانید!

تولید محتوا صوتی امروزه بسیار محبوب شده‌ است. پادکست نیز یکی از همین محتواهای صوتی بوده که توسط یک یا چند نفر ارائه می‌شود. پادکست‌ها می‌توانند موضوعات بسیار زیادی را شامل شوند؛ برخی از آن‌ها عبارتند از: خودشناسی، موسیقی، روانشناسی، داستانی یا خلاصه کتاب هستند. کسانی که برای ساخت پادکست اقدام می‌کنند باید با شرایط آن آشنایی داشته باشند تا بتوانند محتوای مفید و پرمخاطبی را ارائه کنند. در ادامه ما نکاتی که لازم است برای سفارش پادکست بدانید را بررسی خواهیم کرد.

چه خدماتی توسط گوینده‌هایی که ویرایش پادکست را انجام می‌دهند ارائه می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت پادکست، گویندگی آن است. برای‌ این که بتوانید یک پادکست بسیار قوی و محبوب تولید کنید، لازم است که با تمامی اصول گویندگی آشنا شدید. توجه داشته باشید که پادکست‌ها شنوندگان زیادی دارند؛ بنابراین باید برای مخاطب ارزش قائل باشید و آن‌ چه فکر می‌کنید ارزش شنوایی دارد را تولید کنید. مهم‌ترین اصل در مورد ساخت پادکست انتخاب موضوع آن است. گوینده‌ها باید بتوانند روی فن بیان خود بیشتر کار کنند تا بتوانند بیان قوی‌تری داشته باشند.

باید در همه پادکست‌ها بین گوینده و شنونده رابطه‌ای قوی و صمیمانه وجود داشته باشد؛ یعنی لحن گوینده طوری باشد که بتواند صمیمیت را به شنونده القا کند. البته توجه داشته باشید که لحن گوینده و تن صدای او باید کاملاً طبیعی باشد. اصولاً گویندگان با تمامی نکات مربوط به گویندگی آشنا هستند و هنگام ضبط تمامی نکات را رعایتمی‌کنند.

مرحله بعدی پس‌ از انتخاب موضوع و سایر مراحل ابتدایی، تدوین پادکست است. این مرحله نیز نیاز به یکسری مهارت‌های لازم و آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی دارد؛ بنابراین کسانی که کار تدوین پادکست را انجام می‌دهند باید اطلاعات خود در این زمینه را افزایش داده و تکمیل کنند.

قبل‌ از این‌ که گوینده بتواند روی پادکست من کار کند، چه چیزی را باید آماده کنم؟

 پیش‌ از آن‌ که گوینده بخواهد روی پادکست کار کند، باید به محتوایی که قرار است ارائه شود توجه ویژه داشت. همان‌طور که گفته شد موضوعات بسیار زیادی برای ارائه پادکست وجود دارند؛ اما لازم است کسی که می‌خواهد پادکستی را تولید کند، باید با موضوع ارتباط برقرار کرده و به آن علاقه‌مند باشد.

 نکته بعدی این است که سعی کنید روی موضوعاتی تمرکز کنید که کم‌تر به آن پرداخته شده و شنونده نیاز دارد در مورد این موضوع اطلاع داشته باشد. در تولید محتوا صوتی با این کار می‌توانید شنوندگان زیادی را جذب نمایید. ممکن است موضوع موردنظر شما بسیار کوچک باشد اما همین‌ که بتوانید متناسب با نیاز شنونده محتوا ارائه کنید، موفق خواهید شد. منابع و اطلاعات زیادی در زمینه موضوعات مورد علاقه شما موجود هستند که می‌توانید مطالب آن‌ها را جمع‌بندی کرده و برای سفارش پادکست خود استفاده کنید.

از چه معیارهایی برای یافتن بهترین گوینده پادکست برای کار استفاده کنیم؟

 کسانی که می‌خواهند تست گویندگی برای تولید محتوا صوتی بدهند لازم است با یکسری کارهای مقدماتی آشنا باشند:

 • پیش نیازها
 • مهارت‌های پایه
 • توانایی‌های زبانی
 • شخصیت یا عادت‌های کاری
 • تسلط کامل بر محتوا
 • فن بیان
 • ملاحظات مالی

شرایط، الزامات و ویژگی‌های لازم پیش از انجام تست گویندگی محتوا صوتی

 سعی کنید شخصی را برای گویندگی انتخاب کنید که با کارهای مقدماتی بالا آشنا باشد و بتواند از پس یک گویندگی حرفه‌ای برآید. اگر قصد دارید گوینده حرفه‌ای باشید پیشنهاد می‌کنیم توسعه مهارت‌های زیر را حتماً در رأس اهداف خود قرار دهید:

 • درک جامع از انواع گوناگون گویندگی
 • استقامت
 • سازمان‌دهی
 • ارتباط مؤثر
 • حرفه‌ای شدن
 • مدیریت خود

چرا پادکست‌ها این روزها اینقدر محبوب هستند؟

 پادکست‌ها مانند سریال‌ها، اپیزودهای به هم مرتبط دارند. احتمالاً امروزه متوجه محبوبیت پادکست‌ها شده‌اید، بسیاری از این پادکست‌ها ارائه‌کننده یک داستان خیالی یا واقعی همراه با ژانر جنایی و وحشت هستند. همین موضوع‌ها می‌تواند هیجان را در مخاطب ایجاد کند.

 پادکست‌های خبری در سرویس‌های میزبانی پادکست، دنیا را متحول کردند. روزنامه‌نگاری و نیاز به اخبار روزانه یکی از علل ساخت پادکست‌ها بودند. پادکست‌های اخباری و ژورنالیستی در بسیاری از کشورهای دنیا به‌ ویژه بلژیک و فنلاند رواج بیشتری داشته است.

 پادکست‌ها شخصیت دارند و به همین دلیل محبوب هستند. با توجه به این‌ که در هر پادکست یک محتوا و داستان خاصی دنبال می‌شود، بنابراین دارای هویت بوده و افراد مختلفی در تهیه آن دست دارند.

ویژگی‌هایی که باید یک گوینده داشته باشد

 در این بخش ما قصد داریم ویژگی‌های یک گوینده حرفه‌ای را ذکر کنیم. اگر قصد گویندگی دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این موارد را سرلوحه کار خود قرار دهید.

 • گویندگان حرفه‌ای همیشه به قوانین طلایی پایبند هستند.

 در رسانه‌های صوتی یک قانون طلایی وجود دارد آن‌ هم همراهی شنونده تا انتهای محتوا است. اگر بتوانید این قانون را رعایت کنید، قطعاً در این مسیر موفق خواهید شد. در این قانون ارتباط کاملاً دوستانه و صمیمی بین گوینده و شنونده ایجاد می‌شود.

 • گوینده عالی با شنوندگان خود ارتباط برقرار می کند.

 توجه داشته باشید که ممکن است بسیاری از مخاطبان از نیمه‌های راه پادکست‌های شما را گوش دهند؛ بنابراین باید طوری مطالب و محتوا را تکرار کنید که تمامی افراد بتوانند از گفته‌های شما استفاده کنند و حتی کسانی که از اول همراه شما بودند نیز از تکرار مکررات خسته نشوند.

 • گویندگان عالی با مخاطبان خود همسفر می شوند.

 اگر ذهن را مانند یک کمد پر از پرونده در نظر بگیرید، باید طوری آن‌ها را برنامه‌ریزی کنید که هر کدام به‌ درستی و با هدف مشخص استفاده شوند. برای این کار نیاز به هوش، استعداد و خلاقیت زیادی خواهید داشت. در گویندگی نیز همین اصل باید رعایت شود تا به موفقیت دست یابید.

نحوه ایجاد پادکست چگونه است؟

 اگر سفارش ساخت پادکست دارید، لازم است با مراحل آن آشنا شوید. هر محتوای صوتی که تولید می‌شود بایدیکسری مراحل را پشت سر گذارد. در ادامه مراحل ایجاد پادکست را ذکر خواهیم کرد.

 • انتخاب موضوع و عنوان: اولین و اصلی‌ترین مرحله در ایجاد پادکست، انتخاب موضوع و عنوان آن است که باید علاوه‌بر علاقه گوینده مطابق با نیاز جامعه و مخاطب باشد.
 • قالب‌بندی قسمت‌ها: در هر پادکست بخش‌های مختلفی وجود دارد (تیزر، خوش‌آمدگویی، قسمت آگهی، مصاحبه، موسیقی پایان) که در این بخش باید به آن‌ها بپردازید.
 • جلد: یکی از بخش‌هایی که در تمامی پادکست‌ها وجود دارد، انتخاب جلد آن‌ها است که باید با نهایت خلاقیت انتخاب شود.
 • موسیقی: انتخاب موسیقی تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد؛ بنابراین سعی کنید با توجه به محتوایی که قرار است ارائه کنید، یک موسیقی مناسب و مرتبط در نظر بگیرید.
 • انتخاب تجهیزات: برای ساخت پادکست شما نیاز به یکسری تجهیزات خاص مانند موبایل، میکروفون و غیره دارید؛ بنابراین در ابتدا تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کرده و در دسترس داشته باشید.
 • ضبط و ویرایش صدا: مهم‌ترین بخش در ساخت پادکست ضبط و ویرایش آن است. برای این کار نیاز به مهارت‌های لازم دارید. چنانچه فکر می‌کنید خودتان از پس این کار برنمی‌آیید، باید از افراد کاربلد و حرفه‌ای کمک بگیرید.
نمایش بیشتر

سوالات متداول

 هزینه ای که شما باید برای هر پادکست بپردازید، بر اساس دقایق آن محاسبه می شود.

 بله؛ وجود پادکست در سایت می‌ تواند رتبه سایت شما را بهبود ببخشد.

 ابتدا لازم است نمونه ای از پادکست های تولیدی توسط مجموعه را گوش دهید و پس از آن که پادکست مورد نظر خود را که با سلیقه شما تطبیق دارد، انتخاب کردید، سفارش خود را به ثبت برسانید.

برخی از مشتریان

client-name
client-name
client-name
client-name

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هدف کارو

هدف تیم ما موفقیت کسب و کار شما است.  با بکارگیری جدیدترین متدهای دیجیتال مارکتنیگ،  برای پیشرفت و توسعه سایت شما

ارتباط با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به کارو کانتنت می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.