سئو چیست و چرا مهم است؟

سئو چیست و چرا مهم است؟

خدمات سئو را نمی توان خدماتی بی اهمیت در نظر گرفت؛ چرا که این خدمات می توانند رتبه سایت را در نتایج جستجوی گوگل بالا برده و بازدهی قابل قبولی را به وجود آورند. حقیقتاً تبلیغات اسپانسری هزینه بسیار بالایی را برآورد می کنند و هرکدام از سایت های گوگل، شاید توان  پرداخت این چنین قیمت بالایی را نداشته باشند.

به همین دلیل، گوگل برای صاحبان کسب و کارهای مختلف که قصد راه اندازی سایت دارند، پیشنهادی مقرون به صرفه را مطرح می کند. پیشنهاد این است که به صورت کاملاً ارگانیک، اصولی و برنامه ریزی شده افراد متخصص روی رتبه بندی سایت کار کنند.

اینکه نتیجه ای، کمی دیرتر به دست آید، ولی ماندگاری خوبی داشته باشد، صددرصد صرفه اقتصادی بیشتری دارد تا اینکه، نتیجه ای سریع حاصل شود و سریع هم از بین برود. با این حساب می توان گفت سئو یعنی بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده از شگردها و تکنیک هایی که باعث می شود سایت مورد نظر همیشه در بالاترین رتبه موتور جستجو قرار گرفته و جزء سایت های شناخته شده به حساب آید.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

2 عملکرد مهم را باید برای موتورهای جستجو در نظر بگیرید، اول این که موتورها خزش خود را برای ایندکس در سایت های گوناگون انجام می دهند و سپس سایت هایی که به یکدیگر مرتبط هستند را مرتب کرده تا کاربران بتوانند به نحو احسن از این سایت ها استفاده کنند.

لینک ها بهترین گزینه برای علامت گذاری سایت هایی که ارتباط موضوعی با یکدیگر دارند، به حساب می آیند؛ چرا که تنها لینک می تواند به موتورهای جستجوگر اجازه دهد که اسناد مرتبط با یکدیگر را یافته و به آنها دسترسی داشته باشد. موتور های جستجوگر را می توانید یک نوع ماشین پاسخ دهنده در نظر بگیرید که چنانچه فردی به صورت آنلاین جستجویی را انجام می دهد، موتورها کلیه نتایج را در اختیار فرد قرار می‌ دهند و سپس که نتایج به دست می آیند، این نتایج را با توجه به محبوبیت وبسایت ها مرتب کرده و در این حالت است که رتبه بندی سایت یک گزینه کاربردی و بسیار مهم به شمار می آید؛ به این دلیل که ارتباط موضوعی و میزان محبوبیت دو شاخصه مهم رتبه بندی سایت محسوب می شوند و در دسته بندی خدمات سئو موتورهای جستجو زمانی که کلمات کلیدی مناسبی را در سایت پیدا می کنند، می ‌توانند به ارتباط موضوعی سایت ها با یکدیگر پرداخته و سپس میزان محبوبیت سایت را مورد بررسی قرار دهد؛ چرا که هر سایتی که اطلاعات ارزشمندی ارائه دهد، محبوبیت بیشتری را از آن خود می کند.

 در حال حاضر کدام موتورهای جستجو بیشتر استفاده می شود

 در حال حاضر کدام موتورهای جستجو بیشتر استفاده می شود

سئو موتور جستجوی یاهو

سئو موتور جستجوی گوگل

سئو موتور جستجوی یاندکس

آنچه که گوگل می خواهد چیست؟

آنچه که گوگل می خواهد چیست؟

تنها چیزی که گوگل از صاحبان کسب و کارهای گوناگون می‌خواهد این است که در هنگام راه اندازی سایت، تنها هدف خود را به جلب رضایت مشتری معطوف کنند و به همین دلیل است که خدمات سئو را در حال حاضر جزء حائز اهمیت ترین خدماتی می شناسند که می‌تواند گوگل را خوشحال کرده و چارچوب های مشخص آن را تضمین کند. حقیقتاً گوگل سخت گیری بسیار زیادی دارد و هیچگاه به قول معروف باج نمی دهد. کوچکترین تخلف اگر در قوانین گوگل دیده شود، صد در صد می توان از گوگل انتظار برخوردی سخت و البته بسیار خشن را داشت.

برخی از افراد قبل از اینکه تبلیغات خود را آغاز کنند، به مطالعه قوانین گوگل ادز نمی پردازند و به همین دلیل، در ادامه راه با مشکلات زیادی روبه‌رو می شوند که تبلیغ کالاهای تقلبی، تبلیغ محصولات خطرناک و همچنین اشاعه رفتار نامناسب در کنار ارائه محتواهای نامناسبی که در سایت درج می شوند، همگی جزء مواردی هستند که گوگل با آنها برخورد بسیار جدی می‌کند و به هیچ عنوان انتظار ندارد که مشتریان خود را به واسطه این چنین تخلفاتی از دست بدهد.

مبتدیان چگونه سئو را انجام می دهند؟

مبتدیان صد درصد مانند حرفه ای ها نمی توانند از خدمات سئو به شکلی استاندارد و اصولی از همان ابتدا استفاده کنند؛ ولی اگر پله پله این خدمات را جدی بگیرند قطعاً به تدریج به یکی از حرفه ای ها تبدیل خواهند شد. ما در ادامه شما را با آن چه که مبتدیان باید برای سئو سایت انجام دهند، بیشتر آشنا می کنیم.

1.کلمات کلیدی را پیدا می کنند

خدمات سئو مبتدیان

یکی از خدمات سئو که مبتدیان باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشند، یافتن کلمات کلیدی مناسب است. کلمات کلیدی مناسب می توانند به کسب رتبه برتر سایت در گوگل کمک کنند. معمولاً روش های گوناگونی وجود دارد که مبتدیان می‌ توانند از این روش ها استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن کلمات کلیدی پر باری را یافته و به نحو احسن از آن استفاده کنند.

2.کلمات کلیدی را در عنوان صفحه قرار می دهند

مقاله که به عنوان هدینگ یک نیز از آن یاد می شود پر رنگ ترین و بزرگترین نوشته در محتوای شما است که در بالای صفحه در معرض دید قرار می گیرد عنوان شما علاوه بر اینکه باید به عنوان جدید جالب بروز و جذب کننده باشد صددرصد باید از عبارت کلیدی نیز درون خود استفاده کرده باشد کلمات کلیدی در عنوان باعث می شود که گوگل بتواند سریع تر سایت شما را یافته و به عنوان یک سایت معتبر با اطلاعات غنی در موتورهای جستجوگر از آن استفاده کند، متاسفانه برخی از مبتدیان نسبت به استفاده از کلمه کلیدی در عنوان آنچنان که باید و شاید توجه نشان نمی دهند.

3.کلمات کلیدی را در URL صفحه قرار می دهند

خدمات مهم سئو

URL مخفف Uniform Resource Locator یعنی آدرس اینترنتی است. http یا https شروع کننده URL هستند. سپس با یا بدون www ادامه پیدا می کنند. در این حالت نوبت به استفاده از نام وب سایت است. استفاده از کلمات کلیدی در URL را باید بسیار جدی گرفت.

4.قرار دادن کلمات کلیدی در توضیحات متا

توضیحات متا (Meta Description) اهمیت بالایی دارند. این توضیحات می توانند سایت شما را برای افزایش رتبه در سایت تضمین کنند. در نتایج گوگل محتوایی که در توضیحات متا درج می شود را می توان مشاهده کرد. طبیعتاً در محتوای درج شده اگر مبتدیان از کلمات کلیدی استفاده کنند، از خدمات سئو به نحو احسنت استفاده کرده اند.

5.کلمات کلیدی را در متن اچ 1 خود قرار می دهند

h1 در سئو

در نگارش محتوا تیترها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند؛ به همین دلیل، بهتر است در تگ اچ 1 از کلمه کلیدی استفاده شود که معمولاً تیترهای داخل محتوا را با کلمات کلیدی و مرتبط می توان بررسی کرد و این یکی از استراتژی های اصلی در بین خدمات سئو به شمار می آید.

6.از کلمات کلیدی در محتوای صفحه استفاده می کنند

در محتوای صفحه نمی توان استفاده از کلمات کلیدی را نادیده گرفت. به همین دلیل مبتدیان باید بدانند که کلمات کلیدی به صورت استاندارد چندین مرتبه می تواند بدون مشکل مورد استفاده قرار گیرد. برخی به صورت مکرر از کلمات کلیدی استفاده می کنند که این اشتباه محض است. معمولاً در هر 1000 کلمه 5 الی 7 بار می توان از کلمه کلیدی اصلی استفاده کرد.

7.لینک هایی به وب سایت خود ایجاد می کنند

خدمات سئو بک لینک

برای ساخت لینک باید از کلمات کلیدی استفاده شود که این چنین گوگل سایت مرتبط را شناخته و به واسطه اطلاعات ارزشمندی که دارد بتواند آن را به رتبه خوبی برساند. گوگل محتوا را به خوبی درک می کند و به همین دلیل است که استفاده از کلمات کلیدی را در ساخت لینک می توان حائز اهمیت در نظر گرفت.

توجه: اگر نیازمند تولید محتوا با رعایت تمامی اصول سئو محتوا هستید به صفحه سفارش تولید محتوا مراجعه کنید.

8.رتبه خود را کنترل کنید

یکی از مهم ترین خدمات سئو رنکینگ سایت است. الگوهای رتبه بندی به شما کمک می کنند تا بتوانید رتبه خود را به راحتی کنترل کنید. Ranking موقعیت سایت شما را در رتبه بندی گوگل نشان می دهد. یکی از تکنیک های عالی برای افزایش رتبه گوگل، استفاده از کلمات کلیدی در محتوا است. یکی از عوامل بسیار مؤثر روی رنکینگ گوگل می تواند به کارگیری کلمات کلیدی در عناوین متا، متن اصلی و… باشد.

روش های مختلف سئو

روش های مختلف سئو

چنانچه در دسته بندی خدمات سئو با اصطلاحاتی نظیر سئو کلاه سفید، سیاه و خاکستری روبرو شوید، باید بدانید که این سه نوع هرکدام به شکلی متفاوت به کار می آیند؛ به همین دلیل، آشنایی با ساختار انواع سئو به شما کمک می کند تا بتوانید با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن به بالا رفتن رتبه سایت خود کمک کنید.

سئو کلاه سفید

خدمات سئو کلاه سفید

یکی از انواع تکنیک های بهینه سازی سایت، سئو کلاه سفید است که در این روش سئو کلیه قوانین و موتورهای جستجو به صورت اصولی و مطابق استانداردهای اصلی گوگل انجام می شوند، یعنی کلیه تکنیک هایی که گوگل طراحی کرده است و می تواند به رتبه سایت کنند را شما در سایت کلاه سفید می توانید جستجو کنید.

محتوای با کیفیت، بروزرسانی مطالب قدیمی، بهینه سازی معتبر، بهینه سازی سایت برای گوشی های موبایل، در نظر گرفتن هدف کاربر، استفاده صحیح و بجا از کلمات کلیدی، تمرکز روی بازاریابی محتوا و.. همگی تکنیک های سفید در دسته بندی خدمات سئوبه شمار می آیند. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر از سئوکلاه  سفید استفاده کنید، طبیعتا تهدید و خطری سایت شما را دچار مشکل نخواهد کرد، این چنین به صورتی کاملاً ایمن سایت خود را مدیریت کنید. امروزه گوگل یکی از بزرگترین موتور های جستجوی اینترنت به حساب می‌آید و بهتر است الگوریتم های آن را شناخته و مطابق با این الگوریتم ها سایت خود را مدیریت کنید. میزان ماندگاری نتیجه و رتبه بالای سیات شما از این طریق قطعاً بالا و رضایت بخش خواهد بود.

سئو کلاه سیاه

خدمات سئو کلاه سیاه

شما سئو کلاه سیاه را باید برعکس سئو کلاه سفید در نظر بگیرید. از تکنیک‌هایی در این نوع استفاده می شود که کاملاً قوانین گوگل را دور زده و گوگل نیز این روش سئو را محکوم می‌کند. حقیقتاً روش هایی که در سئوکلاه سیاه وجود دارد، تنها برای نابودی رتبه شما به کار می آید. به هر حال ارتقاء رتبه سایت نباید آنچنان شما را درگیر کند که رضایت کاربر را از یاد برده و تنها به دنبال بهینه سازی بیش از حد باشید.

حتی برخی از افراد در تولید محتوا نیز تکنیک های خطرناکی را به کار می گیرند. محتوای تکراری یکی از بدترین تکنیک هایی است که متأسفانه برخی برای بالا بردن رتبه سایت در حوزه سئو کلاه سیاه از آن استفاده می کنند. توجه داشته باشید که گوگل ربات هایی را طراحی کرده است که به راحتی می توانند محتوای کپی شده را تشخیص دهند و به همین دلیل، بهتر است استفاده از این سئو را کاملاً کنار بگذاریم.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری یکی از انواع سئو است که ما بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه به شمار می آید. این نکته را به خاطر بسپارید که همیشه نمی توان از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کرد و به همین دلیل در بین خدمات سئو، کلاه خاکستری هم طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. هیچ کس تماماً از سئو کلاه سفید پیروی نمی کند و این چنین است که سئو کلاه خاکستری به میان می آید. بک لینک گرفتن از شبکه های اجتماعی، تغییر ظاهری وب سایت، صفحه نظر دهی به مخطبان، بک لینک سازی، دکمه اشتراک گذاری، تولید اخبار و… همگی جزء تکنیک های اصلی سئو کلاه خاکستری محسوب می شوند.

مراحل سئو سایت

مراحل سئو سایت

1.سئو درون صفحه یا on page

حقیقتاً در بین خدمات سئو، برای سرعت بخشیدن به صفحات داخل سایت شما به سئو درون صفحه نیاز خواهید داشت. محال است که سئوکار از انجام تکنیک های مربوط به سئو درون صفحه غافل شود؛ چراکه برای بالا بردن سرعت وب سایت این سئو حرف های زیادی برای گفتن دارد. اگر کاربر وارد سایت شما شود و با کند بودن سایت روبرو شود، مطمئن باشید که آخرین باری است که به سایت شما مراجعه می کند. استفاده از طرحی مناسب یکی دیگر از خدمات سئو درون صفحه است که سایت شما را کاربر پسند خواهد کرد.

بکارگیری عناصر مفید درون سایت به سئو درون صفحه مربوط است، حتما تا به حال وارد وب سایت شده اید و با انواع پاپ های مزاحم روبرو شده اید. به هر حال این موارد را می توان جزء تکنیک های کاربردی در نظر گرفت که از سئو درون صفحه می توان انتظار داشت. استفاده از کلمات کلیدی، انتخاب موضوعات و مرتبط و بهینه سازی قطعه ها همگی جزء روش های اصلی on page به شمار می آیند.

2.سئو خارج از صفحه یا OFF page

خدمات سئو خارج از صفحه

حال که در مورد خدمات سئو صحبت می کنیم، باید به سئو خارج از صفحه هم اشاره کنیم. این نوع سئو به بیرون از سایت مربوط است. فعالیت شما در شبکه های اجتماعی، فروم ها و… همگی جزء این نوع سئو به شمار می آیند. توییتر، فیس بوک، گوگل پلاس و لینکدین بیشتری تأثیر را در این نوع سئو می گذارند.

تولید محتوا هم می تواند بسیار روی این سئو تأثیر بگذارد و طبیعتاً هرچه قدر از محتواهای ناب و به روز استفاده کنید، موفق تر خواهید بود. بازاریابی محتوا، بازاریابی انجمن ها، بازاریابی ویدیو، ثبت نام در موتورهای جستجو، اشتراک گذاری تصاویر، پاسخ و سؤالات و… هرکدام به شکلی در تکنیک های سئو خارج از صفحه به کار گرفته می شوند.

3.سئو فنی

خدمات سئو فنی

سئو فنی (Technical SEO) عناصر پشت صفحه را شامل می شوند و در حالت کلی باید بدانید که لیست کردن سایت به خرش خزنده های گوگل کمک می کنند که همین امر به سئو فنی مرتبط است. این نوع سئو به افزایش رتبه بندی سایت شما کمک می کند. برای به حداکثر رساندن نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی محتوا قطعاً سئو فنی می تواند مزایای قابل قبولی را ارائه دهد. برای آن دسته از افرادی که در حوزه تجارت فعالیت می کنند، قطعاً سئو فنی می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. با فعال کردن سرچ کنسول سایت می توانید به آغاز مراحل کار سئو فنی کمک کنید.

حال نوبت ایجاد robots.txt است و سپس ساخت نقشه سایت XML سایت در اولویت قرار می گیرد که برای سایت های وردپرسی ساخت نقشه بسیار آسان است. لطفاً مرحله بعدی که فعال سازی SSL است را نادیده نگیرید. در این شایط باید برای SEO یک ساختار کاربردی را ایجاد کرد. ساختار مناسب URL را هم نباید نادیده گرفت. طراحی سایت بنا بر تکنیک های سئو فنی باید واکنش گرا باشد. البته بهینه سازی سرعت صفحات را هم نباید فراموش کرد. لینک سازی داخلی و استفاده از استراکچر دیتا‌ها را هم باید در نظر گرفت. به هر حال در دسته بندی خدمات سئو باید سئو فنی را هم بسیار با اهمیت شناسایی کرد.

4.سئو محلی

خدمات سئو محلی

سئو محلی (local seo) به موقعیت های جغرافیایی برای گرفتن رتبه بالای سایت کمک می کند. سایت را باید در زمینه ای بهینه کرد که با محتوای محلی، لینک های گرفته شده از سایت های محلی و شبکه های اجتماعی در ارتباط باشد. امروزه موتور جستجو توانسته جایگزین عالی و اصولی دفترچه تلفن ها شود و به این شکل این نوع سئو به سایت شما کمک می کند که در بین جستجوهای محلی هرچه سریع تر به چشم آید. برای کسب و کارهای دیجیتال در یک حوزه خاص این سئو می تواند یک سئو عالی با خدماتی بی نظیر باشد.

چه کسانی به سئو نیاز دارند؟

پاسخ به این سؤال کاملاً واضح است. هر مالک سایتی در صفحات وب به خدمات سئو نیاز دارد. به این دلیل که تنها سئو می تواند به دلیل ارائه تکنیک های اصولی خود رتبه سایت را بالا برده و مالک سایت را به درآمد بالاتر و نتیجه ای که به دنبال آن است نزدیک کند؛ به همین دلیل شما برای این که بتوانید سئو خوبی را برای سایت خود پیاده کنید بهتر است با مشاورین و متخصصین ما در مجموعه باسابقه کارو کانتنت در ارتباط باشید.