محتوای تبلیغاتی یکی از رازهای موفقیت هر کسب و کاری به شمار می‌رود؛ فقط باید بدانید آن را چگونه بنویسید و در کجا منتشر کنید. شاید شما برای تبلیغات برندتان از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کنید و تبلیغات محتوایی کمک نگرفته‌اید؛ از این رو احتمالاً ذهنیت خاصی نسبت به آن هم ندارید. اگر بدانید که این مدل از تبلیغات تا چه حد می‌تواند روی پیشرفت حرفه‌ای شما اثر بگذارد به طور قطع، سرسری از کنار آن عبور نمی‌کنید. در این مقاله سعی داریم در ارتباط با محتوای تبلیغاتی بیشتر صحبت کنیم؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را دنبال کنید و با مزایایی که این نوع از تبلیغات دارد بیشتر آشنا شوید.

محتوای تبلیغاتی پلی برای موفقیت هر کسب و کار

محتوای تبلیغاتی چیست؟

هر شخصی که در دنیای اینترنت و فضای مجازی مشغول کسب درامد است قطعا برای اینکه بتواند مشتریان بیشتری را به سمت برند خود هدایت کند، نیازمند شیوه‌های تبلیغی موثر است. افرادی که در دنیای وبسایت‌ها فعالیت دارند، برای جذب کاربر لازم است همیشه از محتواهایی جذاب و حرفه‌ای استفاده کنند. از اثرگذارترین شیوه‌های تبلیغاتی باید به بازاریابی محتوایی اشاره داشته باشیم. اما تولید محتوا در این راستا باید به شکل تخصصی انجام شود تا شما بتوانید با پیشرفت و رشد چشمگیر برند خود روبرو شوید. محتوای تبلیغاتی از این دسته محتواهایی است که در صورتی که به شکل هوشمندانه و خلاقانه تولید شود، علاوه بر اینکه می‌تواند به برند شما اعتبار ببخشد در جذب مشتری هم نقش موثری دارد. محتوای تبلیغاتی با یک هدف مشخص تولید شده و شیوه نگارش آن باید روان باشد تا کاربر بتواند ارتباط خوبی با متن برقرار کند.

انواع محتوای تبلیغاتی

محتوای تبلیغاتی به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود؛ اما از مهم‌ترین آنها که تاکنون توانسته به افراد زیادی برای پیشرفت در کارشان کمک کند می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  • متون تبلیغی در قالب مقاله در حیطه کاری اختصاصی
  • موشن گرافیک و تیزرهای تبلیغاتی
  • محتواهای تبلیغی در قالب تصویر و بنر
  • محتواهای تبلیغاتی در قالب پادکست

انتخاب هر کدام از این محتواهای تبلیغی با توجه به نیاز و بودجه‌ای که دارید، می‌تواند انجام شود. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم مخاطب هدف خود را هم ارزیابی کنید و با توجه به اینکه کاربر به چه نوعی از محتوا علاقه‌مند است، دست به انتخاب این روش‌ها بزنید.

چگونه محتوای تبلیغی حرفه ای تولید کنیم؟

چگونه محتوای تبلیغی حرفه ای تولید کنیم؟

راهکارهای متفاوتی برای تولید محتوای تبلیغاتی وجود دارد که شما با در نظر گرفتن سلیقه کاربران خود می‌توانید با کمک آنها بهترین را تولید کنید. فراموش نکنید این روش‌ها را به شکل صادقانه برای محصول و خدمات سایت خود در نظر بگیرید و تنها برای جلب کاربر از آنها استفاده نکنید.

محتوا را ساده و روان بنویسید

ساده و روان نوشتن به معنای عدم تخصصی بودن محتوا نیست؛ بلکه شما باید محتوا را به شکل قابل فهمی تولید کنید تا مخاطب بتواند به آسانی با کار شما ارتباط بگیرد. از گیج کردن کاربر با کلماتی ناآشنا پرهیز کنید و شرح محصولات و خدمات خود را با قابل درک‌ترین کلمات بیان کنید.

کامل و دقیق همه چیز را شرح دهید

در ارتباط با خدمات یا محصولاتی که در سایت دارید باید همه چیز را همانطور که هست بیان کنید. به شکل دقیق و کامل در محتوا به تبلیغ کار خود بپردازید. تا جایی که امکان دارد به جواب تمامی سوالات کاربران بپردازید. با در نظر گرفتن اینکه این روزها رقابت در دنیای اینترنت هر روز افزایش پیدا می‌کند پس کار سختی را در پیش دارید؛ اما اگر بتوانید محصول خود را با جذاب‌ترین و دقیق‌ترین حالت ممکن به مشتریان معرفی کنید قطعاً پیروز نهایی این رقابت هستید.

تیترهای خلاقانه را انتخاب کنید

اولین چیزی که کاربر با آن روبرو می‌شود تیتر متن تبلیغی شما است؛ از این رو این تیتر باید به اندازه‌ای جذاب و خلاقانه نوشته شود که کاربر ترغیب شود تا سری به محتوای تبلیغی شما بزند. احتمالاً شما هم تا به حال برای کاری به گوگل مراجعه کرده‌اید و با دیدن برخی از تیترهای جذاب و حرفه‌ای، بدون اینکه اصلاً قصدی برای بررسی آن موضوع داشته‌ باشید به سمت آن سایت سوق پیدا کرده‌اید؛ این یعنی داشتن یک تیتر حرفه‌ای که کاربر را به سمت شما هدایت کند.

پیشنهاد مطالعه:خلاقیت در تولید محتوا 

محتوای دیگر سایت‌ها را بررسی کنید

از دیگر مواردی که می‌تواند برای محتواهای تبلیغی به کار گرفته شود مطالعه کتاب‌ها و دیگر محتواهای تبلیغاتی است. با کمک این کار شما می‌توانید متوجه شوید که مخاطب به چه نوع محتوایی جذب می‌شود و با محتواهای حرفه‌ای آشنا می‌شوید. ایده گرفتن از این نوع محتوا قطعاً به شما کمک خواهد کرد تا بهترین متن‌های تبلیغاتی را برای محصول و خدمات خود به کار بگیرید.

داستان پردازی را فراموش نکنید

داستان پردازی برای مخاطب موجب می‌شود تا بتواند ارتباط بهتری با محتوای شما و خدمات و محصولاتی که دارید، بگیرد. همه افراد در تمام سنین، از شنیدن داستان‌هایی که جذاب هستند قطعاً استقبال می‌کنند. برای نوشتن این داستان می‌توانید واقعیت و خیال را با هم ادغام کنید و کار را به شکلی بنویسید که مشتری بتواند با شخصیت داستان شما ارتباط خوبی برقرار کند.

از لینک‌های داخلی استفاده کنید

لینک‌دهی‌ها همیشه موجب می‌شوند تا سئوی یک سایت بهبود پیدا کنند. لینک‌دهی‌های داخلی از دید مخاطب هم موضوعی جذاب است؛ بنابراین بهتر است به شکل حرفه‌ای از لینک‌دهی‌های داخلی در تولید متن تبلیغاتی بهره بگیرید. با کمک لینک‌دهی‌های داخلی می‌توانید اطلاعات بهتر و بیشتری را در اختیار مخاطب خود قرار دهید.

چرا محتوای تبلیغاتی اهمیت دارد؟

پیشنهاد مطالعه:تولید محتوا در اینستاگرام+ ۹ ایده جذاب

چرا محتوای تبلیغاتی اهمیت دارد؟

زمانی که تنها روی سایت خود، کار کنید و محتوا را در شبکه‌های اجتماعی یا وبلاگی که مختص به سایت خودتان است منتشر کنید افراد محدودی می‌توانند به آن مراجعه کنند. اما زمانی که یک محتوای تبلیغاتی را در سایت‌ها و فضاهای مختلفی منتشر می‌کنید، قطعاً اشخاص بیشتری شما را می‌بینند. حتی اگر محتوای شما محتوایی با کیفیت و ارزشمند باشد، می‌تواند یک تصویر بسیار خوب از برندتان را در ذهن کاربر به ثبت برساند. اعتماد موضوعی بسیار مهم است که باید میان شما و مخاطب وجود داشته باشد. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان نتیجه گرفت که تولید لید به خصوص در بالای قیف فروش از مهمترین کاربردهای تبلیغات محتوایی به شمار می‌آید.

مزایای تبلیغات محتوایی

موضوعی که بسیار مشخص است و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد این است که تبلیغات محتوایی یا به زبان دیگر محتوای تبلیغاتی مزایای فراوانی دارد که تاکنون توانسته با استقبال خوبی از سوی کسب و کارهای مختلف روبرو شود. اما از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان برای این نوع از تبلیغ کسب و کار بیان کرد دو مورد زیر هستند:

افزایش سرعت بازدهی محتوا

قطعاً شما هم می‌دانید که دیده شدن سایت و برند نیاز به وقت زیادی دارد؛ اما اگر بخواهید دست روی دست بگذارید تا کم کم و به مرور زمان این مسیر پیش برود از دور رقابت‌ها عقب خواهید ماند. با توجه به سرعت پیشرفتی که رقبایتان دارند، می‌توانند با هر روشی از شما جلو بزنند و اعتماد مشتریان را به خود جلب کنند. اما شما با کمک تبلیغات محتوایی می‌توانید سرعت بازدهی محتوا را چندین برابر بیشتر کنید و شاهد جذب مشتری باشید.

محتوا نویسی چیست؟

یافتن مخاطبان هدف

همیشه صبر بهترین راه حل نیست. گاهی باید برای به دست آوردن هدف خود کمی عجله کنید. درست است که بهینه سازی محتوا و کمک گرفتن از هشتگ‌ها در فضای مجازی موجب می‌شود تا محتوایتان به کاربران بیشتری نشان داده شود اما همیشه روشی مطمئن نیست. محتوای تبلیغاتی علاوه بر اینکه باعث جذب مشتری می‌شود، روی مخاطب شناسی محتوا هم اثر بسیار زیادی دارد.

جمع بندی

تبلیغات محتوایی را باید میانبری برای رسیدن به هدف‌های خود بدانید. اگر به درستی بتوانید محتوای تبلیغاتی را به کار بگیرید، قطعاً در کوتاه مدت بهترین کسب و کار خود می‌شوید. در این مطلب سعی داشتیم در ارتباط با مواردی که می‌تواند روی محتوای تبلیغاتی شما اثر داشته باشد صحبت کنیم. به کمک این روش‌ها می‌توانید محتوایی تبلیغاتی و خلاقانه داشته باشید و کسب و کار خود را رونق دهید. اگر در ارتباط با هر کدام از انواع محتوای تبلیغاتی همچون تولید نریشن یا تولید محتوای متنی نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

سوالات متداول

محتوای تبلیغاتی چیست؟

محتوای تبلیغاتی را باید از تاثیرگذارترین ابزارهای بازاریابی در دنیای اینترنت بدانیم. هدف از انتشار این نوع محتوا رشد چشمگیر مشاغل و کسب و کارها است.

در محتوا نویسی تبلیغاتی باید به چه مواردی توجه کنیم؟

کیفیت محتوا باید بالا باشد و از تیترهای جذاب برای کار استفاده کنید. علاوه بر این لازم است متن شما به شکل روان نوشته شود و مطالب را به صورت دقیق منعکس کنید.

دسته بندی شده در: